Hattrickem pro Preuss & Hornig na německém a českém mistrovství

Teplé víkendové počasí dostálo názvu „Letní šampionát“, neboť nejlepší němečtí atleti změřili své síly v Ruhpoldingu a nejlepší čeští biatlonisté v Letohradě. Franziska Preuss byla korunována německou šampionkou v jednotlivcích, sprintu a stíhacím závodě, Vítězslav Hornig vyhrál český titul ve sprintu, supersprintu a stíhacím závodě.

Letní mistrovství Německa bylo zahájeno v pátek krátkými individuálními závody na slunci a 25°C. První titul získal Philipp Nawrath se dvěma penaltami 45 sekund. Druhý skončil Matthias Dorfer s náskokem 7,3 sekundy před třetím Benediktem Dollem. Doll měl nejrychlejší čas závodu, ale udělal pět chyb. Frankziska Preuss předčasně ukončila předchozí sezónu a nyní se vrací s novým elánem. Vyhrála ženský titul před čtyřnásobnou medailistkou z juniorského mistrovství světa IBU Julií Kinkovou. Třetí skončila Julia Vogler.

Sobotní sprint

V sobotu bylo v Ruhpoldingu ještě úmorné horko. Ženy šly první a Preussová získala svou druhou zlatou medaili. Druhé místo obsadila Sophia Schneider, která skončila jen o jednu sekundu před třetí Stefanie Schererovou. V nelítostných teplotách vyhrál mistr světa ve sprintu IBU Benedikt Doll navzdory dvěma penalizacím mezi muži zlato. Vítěz předchozího dne v krátkém jednotlivci Philipp Nawrath skončil druhý. Třetí místo získala nová tvář na biatlonovém okruhu: 29letý Johannes Dornhauser skončil těsně za veterány Světového poháru.

V Letohradě bylo při mistrovství ČR vedro jako v Německu. Lucie Charvátová řekla: „Kéž by sněžilo. Bylo příliš horko, aby se opravdu dobře běželo. » Charvátová získala i přes velké vedro svůj šestý titul ve sprintu se třemi penaltami s náskokem 43 sekund před Jessicou Jislovou. Třetí skončila s penalizací Terza Vobornnikovová. Ve sprintu mužů Vítězslav Hornig porazil Adama Václavíka. Oba sportovci dostali dvě penalty. Hornig se po operaci zápěstí plně zotavil. Třetí místo obsadil juniorský mistr světa jednotlivců IBU Jonáš Mareček se čtyřmi chybami.

O pár hodin později, v sobotu večer, se měli čeští atleti utkat pod světly reflektorů v supersprintech. Hornig skóroval 17/20 a získal svůj druhý titul. Charvátová udělala o jednu chybu více než Vobornnikovová a druhé zlato jí uniklo jen o 0,5 sekundy. Její mladá spoluhráčka nakonec triumfovala.

Pursuit Sunday: Preuss a Hornig vstřelili hattrick

V neděli byly na programu stíhací závody v Chiemgau Areně a v Letohradě. Preuss musel v závěrečných metrech sprintovat, aby si zajistil třetí vítězství a tím i hattrick. Přistála přímo před Schneiderem. Janina Hettich skončila třetí a dosáhla svého prvního stupně vítězů v šampionátu.

Po třetím místě v krátkém jednotlivci a vítězství ve sprintu zvítězil Doll i v stíhacím závodě mužů. Nawrath byl podruhé druhý a Dorfer bral bronz. Bylo to jeho druhé pódium v ​​týdnu.

Stejně jako v Ruhpoldingu i v Česku krásně svítilo sluníčko. Markéta Davidová skončila čtvrtá ve sprintu, ale ve stíhacím závodě žen zvládla 20/20 a vybojovala zlatou medaili. Davidová doběhla ve fenomenálním čase 1:44 před druhou Vobornnikovovou. Třetí skončila Charvátová. Na rozdíl od Preusse, který musel v závěrečném sprintu bojovat o svou třetí zlatou medaili, se Hornig po druhém předklonu ujal vedení a získal svůj nesporný hattrick. Druhý skončil Jakub Štvrtecký. Mareček získal svou druhou bronzovou medaili na šampionátu.

Příští víkend budou Francie a Norsko hostit svůj letní šampionát. Vzrušit se!

Fotky: IBU/Nordic Focus/Bjorn Reichert, Český biatlon/Tomáš Herrman