GieKSa sehraje sparing s Piastem Gliwice

GieKSa nastoupí proti Piastu. Úterý byl pro Piast prvním tréninkovým dnem během mistrovské přestávky. Stejně jako v minulosti sehraje tým Gliwice sparing, ale soupeřem tentokrát nebude Ruch Chorzów.

Spolupráce mezi Piastem a Ruchem je v poslední době silná a není to jen o zápasech Blues na Okrzeji. Šlo také o vzájemné soupeření, kdykoli se naskytla příležitost. Bylo tomu tak letos v létě a bylo tomu tak i před měsícem, kdy Gliwice vyhráli nad Ruchem 3:0 na Cicha 6. Minulou sobotu se Ruch rozloučil s Gliwicemi posledním zápasem proti Pogońi a ukázalo se, že , alespoň pro tuto chvíli byla sparingová tradice pozměněna, protože Piast letos nehraje čtvrtý kontrolní zápas proti „Blues“.

Během aktuální přestávky na šampionátu se rival ukázal jako… soused týmu Chorzów. V sobotu dopoledne se tým Gliwice střetne s GKS Katowice. Utkání se odehraje na stadionu Premier League, ul. Bukowa v 11:00 hodin. Zda jej budou vysílat klubová média, zatím není známo.

Kvarteto na soustředěních

Trenér Aleksandar Vuković se k tomuto zápasu jistě postaví stejně jako při posledním zářijovém sparingu s Ruchem. Typické bude udržení rytmu zápasu a šanci zahrát si budou mít především hráči, kteří v poslední době hráli méně. Vynucených změn by každopádně bylo hodně, neboť útočník Kamil Wilczek se stále zotavuje a v posledním zápase v Lubinu byl kvůli zranění vystřídán Jorge Felix.

„Doufám, že to není nic vážného,“ řekl Vuko po remíze proti Zagłębie. Záložník Patryk Dziczek je na soustředění polské reprezentace. S mládežnickou reprezentací zase trénují obránci Ariel Mosór a Arkadiusz Pyrka. Gabriel Kirejczyk byl zase povolán do polské reprezentace U-20.

Szczepanski jako Krykun?

Trenér Vuković nedávno pochválil náhradníky a zdůraznil, že Piast není jen jedenáct hráčů a všichni musí být připraveni týmu pomoci. – Máme více možností, opakuji. Máme velkou skupinu hráčů, které můžeme využít, říká Vuković. To byl nedávno případ Tomasze Mokwy, Tomáše Huka a Toma Hateleyho. Zdá se, že Miłosz Szczepański dává týmu víc a víc.

Záložník získaný po uzavření přestupového období se stal prvním, kdo slezl z lavičky, ale kdo ví, třeba brzy nastoupí v základní sestavě. Szczepański odehrál čtyři zápasy v Ekstraklase (celkem 98 minut, pozn. red.) a jednu účast na Polském poháru gólem proti Wieczystě Kraków. Další letní akvizice nedávno následovala podobnou cestu, Serhij Krykun, který se z rezervního hráče stal vynikajícím hráčem základní sestavy.

Na fotce:: Miłosz Szczepański dává týmu Piast stále více.