Finalistky WTA jsme potkali v Soulu

Nejlepší nasazená Jessica Pegula (na snímku) se v neděli utká s Yue Yuan ve finále tenisového turnaje WTA na tvrdém kurtu v Soulu.

Nejlepší nasazená Jessica Pegula se v neděli utká s Yue Yuan ve finále tenisového turnaje WTA na tvrdém kurtu v Soulu. V semifinále Američanka porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6-4, 6-3 a Číňanka zvítězila nad Američankou Eminou Bektasovou 6-7 (3-7), 6-4, 6-2.

Pegula, čtvrtý ve světovém žebříčku, bude bojovat o čtvrtý titul v kariéře a druhý v sezoně. Letos vyhrála soutěž v Montrealu, ale rozhodující duel s Igou Świątkovou v Dauhá prohrála. Před dvěma týdny byla také ve finále v Tokiu.

VIZ TAKÉ: WTA v Hongkongu: kanadsko-české finále

„Je to zvláštní pocit, že jako poloviční Korejec (z matčiny strany – PAP) jsem tady ve finále. Samozřejmě se pokusím vyhrát, ale je pro mě ctí, že zde mohu hrát. Opravdu , opravdu šťastný,“ zdůraznil Pegula.

Pětadvacetiletá Yuan, která byla dříve na žebříčku WTA na 128. místě a sedmá hráčka své země, se však takto daleko dostala poprvé. Letos byla také v semifinále na Stanfordu.