FC Kodaň a Bodoe/Glimt se blíží k postupu

FC Kodaň a Trabzonspor začaly soutěž shodně od 4. kola. Čtrnáctinásobný dánský šampion, jehož jedním z brankářů je Kamil Grabara (momentálně ošetřující zranění), využil domácího hřiště.

Skóre otevřel v 9. minutě švédský záložník Viktor Claesson. Hned po přestávce zvýšil na 2:0 hráč ze stejné lajny Lukas Lerager. Hosty od skóre „zachránil v poslední čtvrthodině řecký útočník Anastasios Bakasetas.

Nor Bodoe / Glimt byl spokojen s vítězstvím 1:0 nad Dinamem Záhřeb zásluhou Amahla Pellegrina (37). V úterním finálovém zápase Rangers FC na stadionu Ibrox remizovali 2:2 s nizozemským mistrem PSV Eindhoven.

Zbývající tři zápasy tohoto kola se odehrají dnes. V jednom z nich bude Dynamo Kyjev, jehož fotbalistou je Tomasz Kędziora, hostit v Lodži Benficu Lisabon.

Dynamo v předchozí kvalifikaci LM (začínající od druhého) vyřadilo Fenerbahce Istanbul a rakouský Sturm Graz – oba po prodloužení. Nyní však bude břevno viset výše. Ve středu ve 21:00 místního času se na stadionu ŁKS budou muset hráči Kyjeva střetnout s nejúspěšnějším portugalským týmem, slavnou Benficou.

Lech Poznaň – Karabachský zabiják Agdam se mezitím v rozhodujícím zápase střetne s českou Viktorií Pilzno.

Odveta 4. kola – příští týden.

Los skupinové fáze Ligy mistrů je naplánován na 25. srpna a další den – Evropská liga, do které postoupí poražení 4. kola předkola LM.