DEB ženy třetí na Německém poháru po 0:8

Nejlepší země jsou na Německý pohár na německý ženský hokejový tým zjevně příliš silné.

Tým DEB jasně prohrál 0:8 (0:3, 0:1, 0:4) s Českem, které skončilo třetí na Světovém poháru v Landshutu a absolvovalo první ročník turnaje pořádaného pro muže. poprvé na třetím místě. Česká republika vyhrála Německý pohár se třemi vítězstvími před Finskem. Čtvrté skončilo Dánsko.

Téměř 17 hodin po bezchybném stavu 1:8 proti Finsku prokázali hráči trenéra Jeffa MacLeoda poprvé před 3007 diváky zlepšení. „Bude to jiný zápas,“ oznámila střelkyně Theresa Wagnerová. Přesto Češi v první třetině vstřelili tři branky nejlepší německé brankářce Sandře Abstreiterové.

Ve druhém poločase byl německý výběr částečně nerozhodný, ale přes dobré šance minul branku. Favorité byli naopak ledově chladní a krátce před a po přestávce druhého poločasu vstřelili dva góly na 0:5.

Tým MacLeod se z této dvojité pohromy nikdy nevzpamatoval, spíše naopak. Favorit si zápas dál užíval. Další tři české úspěchy umožnily dosáhnout dokonalého konečného skóre 0:8.