DEB: Ženský hokejový tým třetí na Německém poháru po 0:8

Nejlepší země jsou na Německý pohár na německý ženský hokejový tým zjevně příliš silné. Proti třetímu místu ve Světovém poháru Česká republika Výběr DEB byl v sobotu v Landshutu poražen jasně 0:8 (0:3, 0:1, 0:4) a první ročník turnaje, který se poprvé konal mezi muži, zakončil na třetím místě. Česká republika vyhrála Německý pohár se třemi vítězstvími před Finskem. Čtvrté skončilo Dánsko.

Téměř 17 hodin po bezchybném stavu 1:8 proti Finsku prokázali hráči trenéra Jeffa MacLeoda poprvé před 3007 diváky zlepšení. „Bude to jiný zápas,“ oznámila střelkyně Theresa Wagnerová. Přesto Češky v první třetině vstřelily tři branky nejlepší německé brankářce Sandře Abstreiterové.

Ve druhém poločase byl německý výběr částečně nerozhodný, ale přes dobré šance minul branku. Favorité byli naopak ledově chladní a krátce před a po přestávce druhého poločasu vstřelili dvě branky na 0:5.

Tým MacLeod se z této dvojité pohromy nikdy nevzpamatoval, spíše naopak. Favorit si zápas dál užíval. Další tři úspěchy Čechů umožnily dosáhnout dokonalého konečného skóre 0:8.

© dpa-infocom, dpa:231111-99-910555/3