Byl večer mistrovství světa v atletice

Čtyři rychlé ženy získaly první medaili Německa na mistrovství světa v atletice v Eugene. Sprinterské kvarteto závodilo za USA a Jamajkou o bronz ve štafetě na 4×100 metrů.

V hodu oštěpem to naopak prostě nejde – pro Juliana Webera se hořká olympijská zkušenost opakuje.

4×100 metrů, ženy a muži:

Tatjana Pinto, Alexandra Burghardt, Gina Lückenkemper a Rebekka Haase vyhrály první medaili Německa na mistrovství světa a získaly bronz za 42,03 sekundy za Spojenými státy a Jamajkou. „Právě teď je to jako sen, doufám, že se neprobudím,“ řekl Pinto poté ZDF. Vítězné Spojené státy byly o 0,04 sekundy rychlejší než Jamajka pro mistryni světa na 100 metrů Shelly-Ann Fraser-Pryceovou a mistryni světa na 200 metrů Shericku Jacksonovou za 41,14 sekundy. Kanada sebrala hostitelům světový titul mužů. S ročním světovým rekordem 37,48 sekundy bylo kvarteto o 0,07 sekundy rychlejší než americký mistr světa v běhu na 200 metrů Noah Lyles. Velká Británie skončila třetí za 37,83 sekundy.

Hod oštěpem, muži:

Další nevděčné čtvrté místo pro Juliana Webera – to byl případ olympiády v Tokiu. Sedmadvacetiletý rodák z Mohuče hodil na první pokus 86,86 metru a nedokázal se zlepšit. Reprezentační trenér Boris Obergföll oznámil, že Weber na druhý pokus ohnul nohu a v důsledku toho byl vyveden z rovnováhy. Hluboce zklamaný Weber na ZDF vysvětlil, že se cítil slabý. Anderson Peters z Granady obhájil titul 90,54 metru. Indický olympijský vítěz Neeraj Chopra získal stříbro s 88,13 metru před stříbrným olympijským medailistou Jakubem Vadlejchem z České republiky, který hodil 88,09 metru.

Desetiboj:

Obhájce titulu Niklas Kaul je po prvním dni na 16. místě. Čtyřiadvacetiletý rodák z Mohuče předvedl v prvních pěti disciplínách solidní výkony, ale žádné osobní rekordy a nasbíral 4147 bodů. Kaul je však považován za muže druhého dne se svou zvláštní silou v hodu oštěpem. Nejlepším Německem je debutant Světového poháru Leo Neugebauer z LG Leinfelden-Echterdingen. S 4298 body je sportovec, který studuje v Texasu, devátý v předběžném hodnocení. Na 15. místě je bývalý třetí ve Světovém poháru Kai Kazmirek z LG Rhein-Neuwied s 4165 body. Tim Nowak z Ulmu je s 3989 body až na 20. místě. Ayden Owens-Delerme z Portorika vstoupí do druhého soutěžního dne jako jednička s 4606 body.

4×400 metrů, ženy a muži:

Německým sezónám finále jasně uniklo. Ženy ani muži nestačili v pondělí večer (4:35/4:50 SELČ/ARD) na závěrečná dvě medailová rozhodnutí v bojích o titul ve Spojených státech amerických. V závodě žen byla nejrychlejší americká štafeta vedená medailistkou z mistrovství světa Allyson Felixovou, která se zahřívala za 3 minuty a 23,38 minuty. Pouhých osm dní po tom, co měl být jeho poslední velký závod, si Felix znovu nasadil hroty a závodil za Spojené státy jako druhý běžec. Německé kvarteto ve složení Corinna Schwab, Elisa Lechleitner, Judith Franzen a Alica Schmidt prošlo finále jasně za 3:30,48 minuty. Na straně mužů skončili mezi všemi týmy na jedenáctém místě Marvin Schlegel, Manuel Sanders, Marc Koch a Patrick Schneider v čase 3:04,21 minuty.

Trojskok, pánové:

Rok po úspěchu v Tokiu získal světový titul i olympijský vítěz Pedro Pichardo. Jeho 17,95 metru bylo o 40 centimetrů delší než nejlepší skok Huguese Fabrice Zanga z Burkiny Faso, který získal bronz na olympiádě a nyní získal stříbro. Bronz získal Yamang Zhu z Číny. Obhájce titulu Christian Taylor se zranil na svém domácím mistrovství světa ve Spojených státech a bývalý mistr Evropy Max Hess ve finále chyběl.

800 metrů, pánové:

Olympijský vítěz Emmanuel Kipkurui Korir získal svůj první titul mistra světa. Keňan dokončil závod v čase 1:43,71, o 0,43 sekundy rychleji než Alžířan Djamel Sedjati. Bronz získal Marco Arop z Kanady.

5000 metrů, ženy:

Bez německé účasti získal titul mistra světa Gudaf Tsegay z Etiopie. Bronzová olympijská medailistka slavila s krajanem Dawitem Seyaumem, který bral bronz za Beatrice Chebet z Keni. Olympijský vítěz Sifan Hassan z Nizozemska skončil šestý. Konstanze Klosterhalfenová, Alina Rehová a Sarah Benfarèsová poslední jízdu minuly.