Billie Jean King Cup: Odpuštění

Po skóre pražského Billie Jean King Cupu po dvou dvouhrách mezi Německem a Českem se zkušení domácí hrdinové věděli prosadit i ve čtyřhře.

podle SID/red.

poslední úprava: 02.11.2021, 00:38

Bod za německý tým vystřelila Angelique Kerberová výhrou nad Barborou Krejčíkovou

©Getty Images

Německým tenistkám na Billie Jean King Cup v Praze hrozí po těsné úvodní prohře s Českem vyřazení v předkole. Tým vedený nejlepší hráčkou Angelique Kerber se v pondělí večer utkal s favorizovanými hostitelkami po prohře 2:1, ale Anna-Lena Friedsamová a debutantka Jule Niemeier prohrály v rozhodující čtyřhře 4:6, 7:6 (7:2). 8:10 proti Lucii Hradecké/Katěrině Siniakové.

Kerberová byla v předchozím zápase pod obrovským tlakem, protože Andrea Petkovicová předtím neměla šanci za stavu 1:6, 3:6 proti stříbrné olympijské medailistce Marketě Vondroušové. Porážka proti Krejčíkové by duel předčasně rozhodla. Hned v prvním setkání s třetí ve světovém žebříčku po manku 3:0 ale rodačka z Kielu ukázala své typické bojovné kvality.

Petkovičová nemá proti Vondroušové šanci

Třiatřicetiletý hráč, který se v pondělí po více než dvou letech vrátil do top 10, nedokázal v prvním kole využít tři setboly a tie-break vzdal po dvojchybě. Kerberová se ale nenechala odradit a vyrazila na vyšší rychlost, Krejčíková se snažila a vypadala ohromeně. Ve třetím setu Češka překonala svůj low, Kerberová ale bojovala statečně a po stavu 2:16 si vynutila double.

Petkovic od začátku ztrácel navzdory velkému úsilí proti stříbrnému medailistovi v Tokiu. Čtyřiatřicetiletá hráčka vyhrála svůj šestý gem na podání až v polovině druhého setu, Vondroušová byla ve všech směrech lepší a po 77 minutách slavila nesporné prvenství.

Pro udržení šance na postup do semifinále skupiny D je již zásadní úterní (od 17 hodin) vítězství proti Švýcarsku s olympijskou vítězkou Belindou Bencic. Ale i tak by měl tým kapitána Rainera Schüttlera doufat, že Češi uklouznou, protože do pátečního semifinále postoupí pouze vítězové čtyř skupin po třech.

Starý Fed Cup se letos poprvé pojede v reformované podobě jako finálové kolo s dvanácti týmy v Praze. Nejdůležitější týmová soutěž v ženském tenise v roce 2020 je pojmenována po americké ikoně Billie Jean Kingové.