Bayern Mnichov vyhrál ligový šlágr nad Lipskem 3:2

Šampion série si v sobotu večer vysloužil trefu proti RB Lipsko 3:2 a do neděle zvýšil náskok před stíhací Borussií Dortmund na minimálně devět bodů. Na Bayernu hrál Marcel Sabitzer až od 84. minuty, Lipský Konrad Laimer nastavil dva góly svého týmu hrající do 61. minuty.

Sasa Kalajdzic ze Stuttgartu mohl slavit gól. Útočník se vrátil ve čtvrtém zápase po dlouhé pauze kvůli zranění prvním gólem v sezóně, ale nedokázal zabránit porážce Olivera Glasnera 2:3 s Frankfurterem. Michael Gregoritsch svým pátým gólem v sezóně položil základ důležité výhře Augsburgu 2:0 proti Unionu Berlín v boji o sestup.

Trenér Adi Hütter se však stále trápí s Borussií Mönchengladbach. Po remíze 1:1 na hřišti Arminie Bielefeld má tým Stefana Lainera jen dva body od sestupové zóny, kterou může VfL Wolfsburg opustit v neděli. Augsburg je mezi nimi o jeden bod před Wolfsburgem. Situace ve Stuttgartu, který je stále na 17. místě, zůstává nejistá.

Mnichov před 10 000 diváky velmi brzy těžil z chyby Lipska v prvním zápase, Thomas Müller střílel z pěti metrů po obraně Gulacsi (12.). Andre Silva (27.) však rychle vyrovnal po asistenci Laimera. Zatímco domácí měli smůlu na polemana z Comana (34.), byl to Robert Lewandowski (44.), který se vrátil z hlavy po centru od Comana.

Po restartu se Lipsko dokázalo bránit. Laimer se zmocní míče a odstartuje závod Christophera Nkunku, který porazí Manuela Neuera (53.). Poprvé v bundeslize získal kopanec ÖFB dvě asistence. „Bolí to, když zase takhle prohrajete. Určitě by to bylo víc zevnitř. Jedeme domů s nulou bodů, trochu to bolí,“ řekl Laimer v rozhovoru pro Sky.

Kdykoli bylo potřeba, mnichovský soupeř z Ligy mistrů Salcburk dal správnou odpověď. Centr od Serge Gnabryho bohužel odvrací do vlastní sítě Josko Gvardiol (58.). Bylo to osmé vítězství za posledních devět kol, třetí v řadě. Pro sedmé Lipsko skončila série tří vítězství v řadě. Dortmund hostí v neděli v dalším utkání 21. kola třetího Leverkusenu.

Ve Stuttgartu se v 70. minutě prosadil Kalajdzic, ale na 2:2 to nezůstalo. Sedm minut po Vídeňanovi skóroval o nové vedení Ajdin Hrustic, který už dával na 2:1 (47.), který nakonec vydržel. Frankfurt, kam Martin Hinteregger a Stefan Ilsanker vstoupili až v posledních minutách, získal své první vítězství v roce 2021 a na devátém místě zůstal blízko evropskému poháru.

Až příliš riskantní rozehrávku brankáře Unionu Andrease Lutheho v 16. minutě využil Gregoritsch z Augsburgu. Zachycený míč se odrazil ke Štýrovi, který v klidu střílel z deseti metrů a podtrhl dobrou formu. Sedmadvacetiletý hráč vstřelil všechny své góly v posledních devíti zápasech. Andre Hahn (59.) zavřel pytel, Union s kapitánem Christopherem Trimmelem minimálně do neděle předstihl Leverkusen na třetím místě.

1. FC Köln je šestý, pouhé dva body za Berlíňany. S Florianem Kainzem (do 85.), Dejanem Ljubicičem (do 77.) a Louisem Schaubem (od 85.) udrželi navrch proti Fribourgu od Philippa Lienharta 1:0. Útočník Anthony Modeste o tom opět rozhodl svým 14. gólem v sezóně (23.). Nepostoupil ani pátý Freiburg.

Hütter nemohl být nešťastný z remízy 1:1 v Bielefeldu v úvodním zápase po povyku kolem odvolání trenéra Maxe Eberla. Gól Alassane Plea sedm minut před přestávkou nebyl oznámen. Až po restartu se hosté posilnili, ale to nestačilo. Patrick Wimmer hrál za Arminii, Alessandro Schöpf (63.) a Manuel Prietl (87.) nastoupili jako náhradníci.

Mainz a Karim Onisiwo ještě více utlumili mezinárodní ambice Hoffenheimu domácí výhrou 2:0. Na vítězné straně byl ve finále vyměněn Kevin Stöger (87.), Stefan Posch (do 63.), Christoph Baumgartner a Florian Grillitsch (oba z 62.) působili v Hoffenheimu.