Alcaraz, Medveděv ve čtyřech setech v osmifinále Wimbledonu – NEWS.AT

Spolufavorité Carlos Alcaraz a Daniil Medveděv v sobotu ve třetím kole Wimbledonu poprvé ztratili set, jedničky a trojka tenisového majora se ale nakonec bezpečně dostaly do osmifinále. Španěl porazil Chilana Nicolase Jarryho (č. 25) 6:3,6:7(6),6:3,7:5, Rus porazil Maďara Martona Fucsovicse 4:6,6:3,6 :4,6: 4.

„Permanentka“ Stefanos Tsitsipas mohl v den utkání konečně doufat v hladké vítězství. Řek, nasazený jako číslo 5, hraje od úterý kvůli dešti a tmě své denní pětisetové zápasy proti Dominicu Thiemovi a Andymu Murraymu. V sobotu dal ochutnat pouze Srbu Laslo Djeremu, který vyhrál set ve hře 6:4,7:6(5),6:4. Tsitsipas, tváří v tvář Chrisu Eubanksovi, je favoritem 16. kola pro své první čtvrtfinále na Church Road.

„Víte, Noahovi trvalo 14 dní, než postavil oblouk, a zdá se, že první dva zápasy byly podobné,“ řekl Tsitsipas, spokojený se svým druhým osmifinále v travnaté ‚Mekce‘. Pokud Tsitsipas a Medveděv vyhrají, oba se střetnou ve čtvrtfinále.

Alcaraz se musel poprvé natahovat, vždyť ve čtvrtém setu zaostával už 0:3 a 15:40. Po téměř čtyřech hodinách skončil, jako Medveděv po hrbolatém začátku. Rus, který se loni směl dívat jen na Wimbledon, je jako Alcaraz v osmifinále podruhé.

Na začátku čtvrté sady si Fucsovics poranil kotník a zápas mohl dohrát pouze s handicapem. Medveděv vyhrál čtvrtý set 6:4 a po prohraném jediném duelu na grandslamové úrovni v Paříži dotáhl v čele s Maďarkou na 3:1.

V osmifinále se nyní Medveděv setkává s vítězem prvního kola Sebastianem Ofnerem. Čech Jiří Lehecka prodloužil svůj běh před 16. Američanem Tommym Paulem. Vítězství mu trvalo 4:04 hodiny 6:2,7:6(2),6:7(5),6:7(9),6: 2.

Muž číslo 6, 20letý Holger Rune, také musel absolvovat celou vzdálenost. Dán porazil Španěla Alejandra Davidoviče Fokinu po 3:59 6:3,4:6,3:6,6:4,7:6(8).

Jeho soupeř bude znám až v neděli, protože Frances Tiafoe (USA-10) proti Grigoru Dimitrowovi (BUL-21) byl kvůli dešti zrušen, zatímco bývalý vídeňský finalista vedl 6:2,6:3,1 :2. .

Další soupeř Alcarazu se stal známým až v sobotu pozdě večer: A není to Alexander Zverev (GER-19), ale bývalý vicemistr Wimbledonu 2021 Matteo Berrettini. Ital, který je obzvláště silný na trávě a na trávě vyhrál čtyři ze svých sedmi titulů ATP, porazil Němce 6:3,7:6(4),7:6(5).

V utkání žen nasazená dvojka Aryna Sabalenka z Běloruska porazila Annu Blinkowou z Ruska 6:2, 6:3. Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová si zarezervovala vstupenku do osmifinále dvouhry výhrou 6:3, 7:5 nad Srbkou Natalijou Stevanovicovou. Další soupeřka Kvitové, Tunisanka Ons Jabeur (6), zvítězila nad Biancou Andreescuovou (CAN) 3:6,6:3,6:4 pouze v krytu kvůli dešti.

Obhájkyně titulu Yelena Rybakina z Kazachstánu předala poslední britské singlové naději Katie Boulterové vítězství 6:1, 6:1 v posledním zápase dne.

Julia Grabher z Vorarlberska vypadla v prvním kole ve dvouhře i čtyřhře. Grabher a italská partnerka Sara Errani prohráli 3:6,4:6 s českým duem Miriam Kolodziejová/Markéta Vondroušová.