6:0 – LASK vytáhl z duše frustraci proti WSG Tirol

Atleti dokončili první zápas bundesligové kvalifikační skupiny WSG Tirol v neděli v Paschingu 6:0 (3:0) a okamžitě se tak dostali do čela tabulky s náskokem jednoho bodu před svým hornorakouským rivalem SV Ried. Sebevědomí si svěřenci trenéra Andrease Wielanda zvedli i ve druhém zápase proti pražské Slavii.

pasching. Ve čtvrteční odvetě osmifinále Evropské konferenční ligy proti mistrům české série v St. Pöltenu musí překonat manko 1:4. Keita Nakamura (9.), který v základní sestavě nahradil Thomase Goigingera, inicioval vítězství velmi brzy před 4000 příznivci, Florian Flecker přidal double v prvním poločase (26., 41.). Po uzdravení se do listiny střelců zapsali i Peter Michorl (52.), který působil ofenzivněji než dříve, Alexander Schmidt (73.) a znovu Nakamura (88.). Flecker také dal dvě branky, díky čemuž se stal vynikající postavou v Raiffeisen Areně.

Na rozdíl od zápasu v Eden Areně před třemi dny byl Linz dobrý ve hře od začátku, agresivní a měl dostatek pohybu k cíli. Už ve 4. minutě byl Ferdinand Oswald zcela vyzvednut střelou Michorla. O pět minut později si Nakamura odůvodnil rozestavení, s lehkostí proklouzl kolem Kocha a skóroval z 15 yardů. Flecker si připsal asistenci a podílel se na všech třech gólech v prvním poločase. Šestadvacetiletý Štýr po ideální přihrávce z Michorlovy jamky levačkou zvýšil na 2:0, před stavem 3:0 bojoval o míč v souboji s Maximem Awoudjou a střelou v nejvzdálenějším rohu překonal Oswalda.

V zápětí promarnil dobrou šanci z voleje Nakamura (42.) a Oswald mohl opět excelovat zakončením Michorla (45.). Trenér WSG Thomas Silberberger byl viditelně naštvaný, ale jeho trojité střídání o přestávce příliš nezměnilo, přestože první šanci hostů našel hlavou Awoudja (48.). Góly dál padaly jen na druhé straně. Po nějaké jemné předběžné balické práci, Michorl skóroval, Kofi Schulz už nebyl schopen rozhodně vymazat poraženého Oswalda.

„Joker“ Schmidt dal míč do sítě i přímým akceptováním penalty po Fleckerově centru. A po předběžné práci Schmidta stačilo Nakamurovi dohrát prázdnou branku. Druhé vítězství sedmé soutěžní hry v roce 2022 bylo působivé. Linzers, nyní neporažení v pěti ligových zápasech doma, dokázali vyhrát tři remízy sezony (včetně vyřazovací části poháru) po remíze 1:1 v Innsbrucku.

Pozitivní je i to, že se po nemoci (od 59. minuty) vrátil Sascha Horvath. Philipp Wiesinger, vystřídaný v Praze kvůli nevolnosti, pauzu vůbec nepotřeboval a od začátku byl součástí střední obrany. Jako předposlední je nyní WSG ve spodní části jen čtyři body za Altachem.