Thomas Amweg vede v České republice – závody formulí obecně

Během čtvrtého kola sezóny Remus Formula Cup a Švýcarského poháru minulý víkend, 9.-10. srpna 2014, které se konalo v Mostě v České republice, nezanechal Thomas Amweg za volantem Dallara 305 Mercedes žádnou touhu po touze: Thomas byl u kormidla se svým třetím dvojitým vítězstvím v řadě. Na cestě k zisku titulu Remus Formula Cup 2014.

V prvním závodě pohodlně zvítězil jezdec Jo Zeller Racing před Polákem Jakupem Smiechowskim za volantem Dallara 308 Mercedes. Třetí místo obsadil další Švýcar Marcel Tobler (Dallara 308 Mercedes). Florian Schnitzenbaumer za volantem Dallara 302 Opel Spiess se udržel a skončil čtvrtý.

Inzerát

Ve druhé jízdě se Thomas Amweg odpoutal od pelotonu a opustil druhé místo Marcela Toblera o 35,167 sekundy. Tobler bojoval o kolo s Florianem Schnitzenbaumerem, který Švýcar vyhrál jen těsně v závěrečné třetině závodu. Polák Jakup Smichowski přišel o místo na stupních vítězů předčasným startem a následným průjezdem. V cíli byl Smichowski klasifikován jako čtvrtý.

Kurt Böhlen slavil dvojité vítězství ve Formuli Renault. Böhlen vyhrál první závod v kategorii Formule Renault do roku 2009 před svým krajanem Thomasem Areggerem, který se po startu krátce držel ve vedení. Böhlen se ve třetím kole dostal k Areggerovi a předjel ho. Moritz Müller-Crepon zasáhl Formuli Gloria ve třetím kole a o kolo později byl vyřazen. Böhlen měl galapředstavení i ve druhém závodě. Znovu zvítězil před Areggerem a Müllerem-Creponem. Max Biedermann vyhrál současnou kategorii Formule Renault v obou sprintových závodech.