Švýcarsko a Česká republika ve finále

Švýcarsko, vítězové nad Německem a hostitelská Česká republika hrají o titul mistrovství světa v ledním hokeji. Švýcaři v napínavém semifinále překvapivě vyřadili obhájkyni a rekordního mistra Kanadu z turnaje 3:2 (2:0, 0-1, 0-1, 0-0, 1:0) po penaltovém rozstřelu. zatímco Češi po galavečeru ovládli velké favority Švédsko 7:3 (2:2, 3:1, 2:0). Finále se koná v neděli (20:20).

V rozstřelu se za Švýcarsko trefili Sven Andrighetto a Kevin Fiala, za Kanaďany pouze talentovaný Connor Bedard. Švýcarský brankář Leanardo Genoni (42 zákroků) završil svůj výjimečný výkon třemi zákroky.

Švýcarsko na cestě do svého posledního finále Světového poháru také vyřadilo tým z domova ledního hokeje v semifinále, ale na zisk prvního titulu ve finále proti Švédsku v roce 2018 to nestačilo. začátek 16. kola.

Švýcaři, kteří porazili německý tým 3:1 a ukončili čtvrtfinálové prokletí, se dostali do vedení díky dvěma přesilovkovým gólům Fialy (16.) a Nina Niederreitera (18.). Poté, co Maple Leafs v prostřední třetině propásli dvě fáze převahy, mělo Švýcarsko smůlu. Střelu Brandona Taneva (35.) si nešťastně usměrnil do vlastní branky Andrea Glauser.

Kanadský tlak narůstal v závěrečné třetině. Krátce před koncem porazil John Tavares (58.) většinou Genoniho. Po bezbodovém prodloužení a se šancemi na obou stranách se Švýcarsko drželo.