Historická tečka Gruzie na mistrovství Evropy. Češi proti zdi [WIDEO]

Gruzie debutovala na EURO 2024, když získala svůj první bod za remízu 1:1 proti České republice. Tento výsledek znamená, že oba týmy mají relativně malou šanci na postup do další fáze ze třetího místa. Musí proto hledat šanci porazit Portugalsko a Turecko v posledním kole zápasů.

Oba týmy předvedly ve svých prvních vystoupeních na mistrovství Evropy dobré výkony. Bohužel prohráli s Tureckem (1:3) a Portugalskem (1:2). Z tohoto důvodu se jejich přímá konfrontace týkala účasti či neúčasti na německém turnaji.

Tato zátěž nebyla v prvních minutách utkání vidět, neboť oba týmy začaly utkání odvážnými útočnými výpady. Postupem času naši jižní sousedé v této oblasti zpomalili, aby převzali iniciativu v dění na místě.

To mělo kýžený efekt zatlačení Gruzínců do defenzívy, ale kýžený cíl jim to nedalo. Je pravda, že Adam Hložek zavadil o míč, ale použil ruku. Rozhodčí si to neuvědomil, ale VAR mu přišel na pomoc a gól byl zrušen.

Tato situace Čechy poněkud zneklidnila. Jejich soupeři toho využili a těsně před návratem do šaten jim byla udělena penalta.

Robin Hranáč si ve vlastním prostoru počínal lehkomyslně a byl u obou inkasovaných gólů v utkání s Portugalskem, který po dalším zákroku VAR nařídil Gruzíncům penaltu, kterou v gól přetavil George Mikautadze.

Tento gól pomohl udržet motivaci a odhodlání Gruzínců v první fázi druhého poločasu. Češi tento těžký moment udrželi a v nečekané chvíli srovnali skóre.

Po asistenci střídajícího Ondřeje Lingra se do zápisu zapsal Patrick Schick. Využil toho, že se míč po střele jeho kamaráda odrazil od tyče.

O chvíli později byl útočník nucen opustit hřiště kvůli svalovému zranění. Češi se snažili vstřelit vítězný gól bez svého áčka, Gruzínci se ale umně bránili a připsali si první bod na mistrovství Evropy.

Tento výsledek neuspokojuje ani jeden tým, protože je výrazně nepřibližuje vyřazovací fázi.