Gól v době zranění znamenal vítězství! Portugalsko otočilo vývoj utkání proti Česku

První poločas nebyl z nejpůsobivějších. Na obou stranách nebyly žádné dobré gólové šance. Nejblíže ke skórování Portugalska byl ve 32. minutě Cristiano Ronaldo, ale hráč Al-Nassr pokazil jeden na jednoho s Jindřichem Staňkem. Při stejné akci střílel znovu Vitinha, ale opět byl v permanenci český gólman. Do přestávky byla bezbranková remíza.

VIZ TAKÉ: Skvělé góly Turků! Gruzínci nasadili laťku vysoko, ale nestačilo to

Fanoušci očekávali po změně týmu lepší zápas. Tempo hry se sice trochu zdynamizovalo, ale i tak na ukazateli skóre svítil výsledek 0:0. Do 62. minuty zápasu. Poté, po zmatcích v pokutovém území, nastoupil Tomáš Souček proti Lukáši Provodovi, který razantní střelou zpoza pokutového území překonal Dioga Costu.

Češi se zcela nečekaně ujali vedení, ale dlouho si to neužili. V 69. minutě zápasu hlavičkoval Nuno Mendes. Portugalcovu střelu tečoval Stanek, ten to ale udělal tak špatně, že míčem trefil nohu Robina Hranace. Míč šel do sítě. Zásah zaznamenal jako vlastní gól český obránce.

Později se oba týmy snažily naklonit bilanci vítězství na svou stranu. V 81. minutě poslal Souček míč přímo před portugalskou branku. Svěřenci trenéra Martineze odpověděli akcí z 87. minuty zápasu. Ronaldo pak hlavou trefil tyč, poté míč získal zpět Diogo Jota. Liverpoolský odchovanec si zasunul míč do vápna, ale jeho radost netrvala dlouho. Analýza VAR ukázala, že Ronaldo byl v mírném ofsajdu. Gól nebyl uznán.

Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, vstřelili vítěze v prodloužení Portugalci. V chaosu pokutového území si nejlépe vedl Francisco Conceicao, představený na lavičce o pár desítek sekund dříve. Jednadvacetiletý hráč z bezprostřední blízkosti napálil míč do sítě. Češi se snažili o vyrovnání, ale marně. Portugalsko vyhrálo, ale pro Ronalda a jeho společnost to nebylo snadné vítězství.

Skupina F: Portugalsko – Česko 2:1 (0:0).

cíle: 0:1 Lukas Provod (62), 1:1 Robin Hranac (69 vlastní gól), 2:1 Francisco Conceicao (90+2).

Žlutá karta – Portugalsko: Rafael Leao, Francisco Conceicao. Česká republika: Patrik Schick.

Soudce: Marco Guida (Itálie).

Portugalsko: Diogo Costa – Joao Cancelo (90. Nelson Semedo), Diogo Dalot (63. Goncalo Inacio), Pepe, Ruben Dias, Nuno Mendes (90. Pedro Neto) – Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha (90. Francisco Conceicao) – Cristiano Ronaldo, Rafael Leao (63. Diogo Jota).

Česká republika: Jindřich Staněk – Tomáš Holes (90+3. Tomáš Chorý), Robin Hranáč, Ladislav Krejčí – Vladimír Coufal, Pavel Šulc (79. Petr Ševčík), Tomáš Souček, Lukáš Provod (79. Antonín Barák), David Doudera – Jan Kuchta ( 60. Ondřej Lingr), Patrik Schick (60. Mojmír Chytil).