Euro 2024: Česko – Turecko končí chaosem a obrovským bojem

Česko proti Turecku na Euru 2024 překonalo rekord v počtu karet v jednom zápase v historii ME (18).

Začal poslední zápas základní skupiny Euro 2024 Mistrovství se odehrálo 26. června (středa), kdy Turecko porazilo Česko 2:1. Gól Cenka Tosuna v 94. minutě pomohl Turecku zajistit si postup do osmifinále, kde se střetne s vítězem skupiny D Rakouskem. Vítězství dává Turecku druhé místo ve skupině F za Portugalskem.

Turecké oslavy však byly přerušeny, protože krátce po závěrečném hvizdu došlo k potyčce mezi jejich hráči a částí českého týmu. Po souboji dostal Čech Tomáš Chorý červenou kartu. Žluté karty dostali český kapitán Tomáš Souček a turecká hvězda Arda Guler.

S dalšími 14 žlutými kartami a další červenou kartou rozdanou v průběhu zápasu tým překonal rekord v počtu karet v jediném zápase v historii mistrovství Evropy UEFA (18).

Česká republika vyřazena z Euro 2024

Česká republika před zápasem potřebovala k postupu do osmifinále vítězství. I přes vyrovnání v 66. minutě výsledek znamenal, že skončili na dně skupiny F s pouhým bodem.

Na druhou stranu, pokud se Turecku podaří pokračovat ve vítězné sérii, mohlo by se na turnaji střetnout s Anglií, přičemž oba týmy budou v osmifinále na stejné straně. K dosažení tohoto cíle se však Turecko a Anglie budou muset dostat do finále a porazit ostatní týmy z regionu, jako je Nizozemsko, Itálie a Švýcarsko.

výběr redakce

Jihoafrická republika se po drtivé devítibrankové výhře nad Afghánistánem dostala poprvé do finále Světového poháru T20.