Český reprezentant ukázal svou tvář po utkání s Polskem. Polský národní tým „Warrior“

Kvalifikační kola o Euro 2024 se polské reprezentaci nevydařila. Z osmi zápasů vyhrál jen tři a dva remizoval. O poslední naději na přímý postup ho připravil páteční souboj proti Česku (1:1). Bíločervení se sice dostali do vedení díky gólu Jakuba Piotrowského v závěru prvního poločasu, ale ve druhém setu vzápětí vyrovnal Tomáš Souček. A o tomto hráči jsme hodně mluvili. Byl na pokraji vážného zranění.

Podívejte se na video Lewandowski: Potřebujete trpělivost. Na konci tunelu je světlo

Český tým zveřejnil fotku Součka. Takhle vypadá jeho tvář po kontaktu s Bednárkem

Bavíme se o situaci z 65. minuty zápasu. Poté Čech bojoval o míč s Janem Bednarkem a Bartoszem Sliszem. Nakonec souboj prohrál a upadl a míč dopadl blízko jeho hlavy. Polský obránce chtěl hrozbu eliminovat a míč odtlačil. A přestože dosáhl svého, svého rivala také zmrzačil. Při odpalu se jeho kopačky dotkly Součkovy tváře a na hlavě se mu objevila krev. Dostal tedy pomoc a obvaz, ale hráč mohl nakonec pokračovat ve hře.

Prokázal tak velkou bojovnost, kterou ocenili i čeští reprezentanti. „Warrior“ – bylo napsáno na oficiálním profilu týmu na InstaStory spolu s fotkou Součka z letadla. Tam byla zdokumentována zranění, která hráč utrpěl. I když už neměl obvaz na hlavě, rány na čele byly vidět. Léčení bude pravděpodobně trvat několik týdnů.

O Bednářkovi odborník nepochybuje. „Měl výjimečné štěstí“

Bednářkův faul na Součka vyvolal velké kontroverze. Polák nedostal ani žlutou kartu, i když se mnozí odborníci domnívají, že si červenou kartu zasloužil. Tento názor vyjádřil mimo jiné Rafał Rostkowski. „Bednárek nebyl obezřetný, nejednal obezřetně, spíše naopak: postupoval tak, že vážně a nehorázně ohrozil zdraví soupeře. Podle „zákonů hry“ se dopustil závažného trestného činu a flagrantní faul se trestá vyloučením ze zápasu ukázáním červené karty „Polák měl velké štěstí, že neviděl žluté světlo“, napsal soudce na fóru TVP Sport.

Od nynějška se proti sobě bílí a červení střetnou ve dvoufázovém play-off. V tuto chvíli nevíme, kdo bude naším prvním soupeřem. Bavíme se dokonce o mocnostech jako Chorvatsko nebo Nizozemsko. V této situaci může být velmi obtížné přejít na euro.

Zato Češi mají vždy vše ve svých rukou. Aktuálně jsou na druhém místě a „pouze“ potřebují remizovat proti Moldavsku, aby si zajistili místo na akci v Německu. Souček pravděpodobně nastoupí i v tomto utkání.