Bence Szvoboda je mrtvý: šoková nehoda během mistrovského závodu! Motokrosová hvězda (31 let) zemřela

Bence Szvoboda jako nadšenec do motoristického sportu vyhrával jeden šampionát za druhým – ale při závodě v Česku došlo k tragédii, kterou 31letá maďarská motokrosová hvězda nepřežila.

Svět Motoristický sport nese smutek po hvězdě MotokrosCirkus byl náhle a dramaticky zničen. Jak informovaly mimo jiné „Sport1“ a RTL, Bence Szvoboda měl na mistrovství ČR v motokrosu hrozné časy. Nehoda pro život. Maďarskému závodnímu jezdci bylo pouhých 31 let.

Bence Szvoboda je mrtev: Motokrosová hvězda (31) měla na mistrovství ČR smrtelnou nehodu

K nehodě došlo o víkendu 10. června během motokrosového šampionátu v Pacově v České republice. Ve třetí jízdě Bence Szvoboda při první jízdě upadl a zůstal ležet na trati. Maďar, který během své motokrosové kariéry získal několik mistrovských titulů v rodném Maďarsku i v České republice, byl tragicky rozdrcen ostatními motokrosovými jezdci, Szvoboda utrpěl vážná zranění hlavy.

Motokrosová hvězda Bence Szvoboda umírá po havárii navzdory nouzové operaci

Jednatřicetiletý muž byl okamžitě převezen do pražské nemocnice, kde lékaři zoufale bojovali o záchranu života mladého motoristického sportovce a provedli neodkladnou, neúspěšnou operaci. Bence Szvoboda vážným zraněním podlehl ve středu 14. června 2023, když vydechl naposledy, byla po jeho boku rodina.

Motokrosový tým se loučí s Bencem Szvobodou (31)

Motokrosový tým HTS, za který Bence Szvoboda jezdil, zveřejnil tragickou smrt 31letého mladíka na Facebooku. „Významná osobnost maďarského motorsportu dnes v 11:50 prohrála největší boj svého života,“ napsal tým ve smutku po smrti Bence Szvobody.

„Chceme si připomenout sportovce, který vyhrál deset mistrovských titulů v Maďarsku, dva v České republice, jeden v Rakousku a mnoho dalších po celé Evropě. Chceme si připomenout muže, který byl ztělesněním síly a vytrvalosti, který se nikdy nevzdal a vždycky ze sebe chtěl dostat to nejlepší Byl to kamarád, který dokázal každého rozveselit svým šibalským úsměvem – a kluk, který si nadevše vážil lásky a podpory své rodiny,“ dodali sportovní společníci Bence Szvoboda.