Liga národů. Češi jsou krůček od pocitu se Španělskem. Před přestávkou a koncem zápasu chyběla koncentrace

Liga národů. Na pražském stadionu Sinobo by český tým mohl dosáhnout velkého úspěchu. Svěřenci Jaroslava Šilhavého už měli proti Španělsku skóre 2:1 a výhru v ruce, ale chyběla jim koncentrace v zakončení. První gól inkasovali v prodloužení v prvním poločase a ve druhém – těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího.

Čeští fanoušci o tomto utkání budou ještě dlouho mluvit, jejich národní tým šel v neděli večer do utkání se Španělskem neohroženě, vypočítavě a s jistotou vítězství.

Začalo to skvěle, protože od 5. minuty nastražili Španělé nepovedenou ofsajdovou past. Jan Kuchta se zmocnil míče a běžel s ním sám téměř ze středu hřiště. Stačilo mu dát míč Jakubu Peškovi, který pouze vyřídil formality.

Španělé se snažili výsledek vyrovnat, ale často se jim to nepodařilo, protože už byli v pokutovém území Čechů. Největší šanci měl ve 26. minutě Pablo Sarabia. Když dostal míč odražený v šestnáctce, špatně zamíchal a z 12 yardů nedokázal ani přesně trefit.

Hráči na obou stranách však do přestávky za stavu 1:1 prohrávali, míč inkasoval Gavi v pokutovém území Rodriho. Asistent ho přijal do malého prostoru a nehlášenou ránu vypálil k zemi. Obránce nezablokoval střelu a krytý brankář včas nezareagoval.

Ve druhém poločase si hosté museli získat zpět respekt soupeře. V 55. minutě se Jan Kuchta opět vyhýbá ofsajdu a odchází sám se Simonem. Prokopl těsně brankáře, ale míč se do branky nedokutálel. Několik centimetrů minulo sloupek.

Domácí s dobrým výsledkem podržel Tomáš Vaclík, který nejprve zblízka vyrazil a poté odrazil míč k tyči. To vše během několika minut. Vaclíka nejprve zastavil Olmo a poté Marco Asensio.

Hrdinou Čechů byl Kuchta, který k asistenci přidal vytoužený gól. Kolmá přihrávka se opět ukázala jako zhouba španělských obránců. Útočník stoicky proměňoval brankáře.

Španělé v samotném závěru utkání opět dovedli k remíze. Inigo Martinez tvrdě vhodil do pokutového území a brankový technik musel uznat branku. Míč se po zásahu hlavou odrazil od břevna, poté za brankovou čáru a nakonec dopadl do rukou Vaclíka. Rozhodčí však dostal signál, že gól byl správný.

cíle: 5′ Pešek, 66′ Kuchta – 45 + 3′ Gavi, 90′ Martínez

Česká republika: Vaclík – Zima, Brabec, Matějů – Coufal, Sadílek, Souček (C), Zelený (24. Jankto, 46. Havel) – Pešek (59. Hložek), Kuchta (79. Jurečka), Lingr (59. Černý).

Španělsko: Simón – Carvajal, García, Martínez, Alonso – Gavi, Rodri (61. Busquets), Koke (C) (71. M. Llorente) – Sarabia (46. F. Torres), de Tomás (61. Morata), Olmo ( 61. Asensio).

Ve druhém zápase skupiny B porazilo Portugalsko Švýcarsko 4:0. Góly vstřelili William Carvalho, Cristiano Ronaldo (2x) a Joao Cancelo.

Ezdan Palace Hotel v Dauhá. Tady budou Poláci žít…