Zprávy polského rozhlasu Katowice | Poláci dominovali nad Čechy. Důležitý test pro naše basketbalisty

Poláci dominovali nad Čechy. Důležitý test pro naše basketbalisty

Piotr Muszalski

Polské basketbalové reprezentantky vyhrály přátelské utkání nad Češkami 72:65.

Češky začaly bodovat, ale zásluhou Kamily Podgórny jsme odpověděli přesnou tříbodovou trefou. Důležité body pod košem zaznamenaly také Kamila Borkowska a Liliana Banaszak, které jen v první čtvrtině zaznamenaly 8 bodů. Poláci se na začátku zápasu dostali do vedení ve dvou drženích a prvních 10 minut uzavřeli sebevědomým vedením 26:11.

Druhý poločas začali Češi přesnou střelbou z dálky. Za polský celek se v utkání objevily první chyby a porážky, ale bíločervení rychle zareagovali. Emilia Kośla využila 2+1, Borkowska přidala body navíc a po 3 minutách druhé čtvrtiny vedla Polsko 32:16. Už v této fázi utkání využil trenér Karol Kowalewski všechny povolané hráče. Nezklamali a do přestávky šli s vedením 45:24.

Do třetího utkání nastoupili čeští basketbalisté za stavu 10:1. Trenér Kowalewski musel zavolat svým hráčům, aby si promluvili. To moc nepomohlo, protože po pár minutách Češky snížily ztráty na 3 body a před rozhodujícím zápasem vedly Polky jen 53:48.

Od prvních minut čtvrté čtvrtiny jsme měli vyrovnanou soutěž. Poláci vedli, ale pouze o jeden míč. Když se 6 minut před koncem přiblížili polskému týmu na bod, musel trenér Kowalewski občas utíkat. Tentokrát pomohl zákrok, protože po pár akcích vedl polský tým o 6 bodů.

Liliana Banaszak se nezastavila, za celý zápas zaznamenala 18 bodů a přidala 9 doskoků. Kamila Borkowska si nevedla o moc hůř, zaznamenala double-double se 14 body a 11 doskoky a Polky nakonec dokázaly zúročit vítězství 72:65 a testovací trenérku, kterou má jistě několik nových hráček za sebou.

Tak zápas shrnuli trenéři Karol Kowalewski a Liliana Banaszak.

Autor: Piotr Muszalski/pm/