Nathalie Gröbli ukončila kariéru v 26 letech

Nathalie Gröbli ukončila kariéru ve věku 26 let (Foto: © Severin Nowacki / Swiss-Ski)

Nathalie Groeblikterý má na kontě 22 startů na mistrovství světa, se rozhodl ukončit sportovní kariéru.

Rodačka z Nidwaldenu debutovala na lyžích ve Světovém poháru v lednu 2018 v alpské kombinaci Lenzerheide, kde získala své první body ve Světovém poháru. Kariéru Nathalie Gröbli bohužel zatemnilo vážné zranění při sjezdovém tréninku v Garmisch-Partenkirchenu v únoru 2020.

„Poslední tři roky pro mě byly velmi těžké,“ říká Gröbli. „Během posledních týdnů jsem si uvědomil, že moje ochota riskovat už není plně přítomná. Ale bojoval jsem o výzvu a dokonce jsem se mohl vrátit na Světový pohár v rychlostních disciplínách. , což nebylo jednoduché. Především , jsem šťastná, že můžu zase bez bolesti lyžovat a že jsem zdravá.

Šestadvacetiletá závodnice, která startovala také ve 104 závodech Evropského poháru a získala dvě umístění na stupních vítězů, se těší na další kapitolu svého života. „Dokončím studium sportovního managementu a těším se na nové výzvy,“ říká Gröbli

Příjmení: Nathalie Groebli

Stáří: 26 let

Světový pohár začíná: 22

Premiéra na mistrovství světa: ledna 2018 v alpské kombinaci Lenzerheide

Zranění: Vážné zranění během sjezdového tréninku v Garmisch-Partenkirchenu v únoru 2020

Konec kariéry: rozhodl

Největší hity: První body ve Světovém poháru při debutu na Světovém poháru v Lenzerheide